Welcome to our site

Working Hours: Mon-Sat: 9: 00-18: 00

Call Us: +90 506 399 7173

Call Us:  +90 542 319 14 14

Tanım olarak bu işlem ; Kemik iskelet kısmına müdahale edilmeden, burun ucunun normalde var olan kıkırdaklarının özel dikişler ve ilave kıkırdaklar ile şekillendirilip istenilen hale getirilmesidir.İhtiyaca göre burun ucunun inceltilip, kalınlaştırılıp, dudak ile yaptığı açının ayarlandığı, burun kanatlarının fazlalıklarının alınıp eşitlendiği, burun deliklerinin yüze uygun ve simetrik hale getirildiği işlemdir.

BURUN UCU ESTETİĞİ

Yaklaşık 1.5 saat süren ve burun cildinin, her iki burun delikleri arasındaki bölgeden W şeklinde bir kesi yapılarak serbestleştirilerek burun sırtına ve ucuna ulaşıldığı işlemlerdir.Özellikle burun ucunu şekillendirmek, burun deliklerini eşitlemek için tercih edilir.

AÇIK RİNOPLASTİ

Yaklaşık 1 saat süren ve burunun dışında hiçbir kesi yapılmaksızın burun sırtına ulaşıp, burun sırtı problemlerinin giderilip, burun genişliğinin daraltılıp, burun yan kemiklerinde bulunan problemlerinin de giderilebildiği işlemlerdir.

KAPALI RİNOPLASTİ

About Me

Who Is Dr. Yalçın Özsoy

Op.Dr.Yalçın Özsoy was born in Ula district of the city of Muğla in Nov 12th, 1973. He graduated from Ula Cumhuriyet Elementary school in 1984, İzmir Bornova Anadolu High school in 1991 and University of Istanbul Cerrahpaşa School of Medicine in 1997. Between the years 1997-1998 he worked as a research assistant in Microbiology Department of University of Istanbul School of Medicine.

What We Do

We're Waiting For You

Rhinoplasty
Ear Diseases
Respiratory Diseases
Botox

Why Us

We're here to service you

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.

Friendly Service
Professional Team
Quality Service
Address of Beauty

Randevu Alın

  Images of Our Patients

  Last Posts

  Featured Posts

  Mesotherapy

  Special Cocktails consisting of effective substances like Vitamins, minerals, amino acids, coenzymes, antioxidant, hyaluronic acid, salmon DNA, DMAE are prepared…

  Read more
  Mesotherapy
  Albumin Gel and Active Collagen Filling (Natural Filling Obtained by PRP)

  Albumin Gel and Active Collagen Filling (Natural Filling Obtained by PRP)

  Blood is drawn from the patient in order to prepare PRP and is prepared with a special centrifugal instrument (APAG)…

  Read more