Saten Yüz Germe

Ameliyatsız Estetik Uygulamalarında Son Teknoloji

Güncel yaşam anlayışımız artık tamamen doğala ve organik olana doğru yönelmektedir. Organik beslenmeler daha sonra yerini organik gençleşme genç kalma yani anti aging işlemlerine bıraktı. Gençliğimizi hücre zamanımızdan dolayı ne yazıkki sabit tutamamaktayız. Bu durum da yenilenebilen hücre sayısını ne kadar aktif tutarsak o kadar daha geç yaşlanmaya  ya da güzel yaşlanmayı sağlayacaktır.

En yenisi Saten Yüz Germe

Ameliyatsız yapılan bu işlem BTL Protege Elite ve BTL Exilis Elite sistemleri ile yapılmaktadır. Kliniğimizde Yüz ve Boyun çalışabildiğimiz BTL Protege Elite cihazı bulunmaktadır.

Teknolojik olarak bahsetmek gerekir ise aslında 30 yılı aşkındır güvenle  kullanılan Ultrason ve Radyofrekans teknolojilerin geliştirilmiş ve birleştirilmiş versiyonudur. Şuana kadar Dünyada iki teknolojiyi anti aging amaçlı olarak eş zamanlı kullanan başka bir sistem bulunmamaktadır. BTL Protege Elite sisteminde Ultrasonun ve Radyofrekansın tüm yan etkileri kaldırımış sadece etki mekanızmaları ve başarılı oldukları kısımları bir araya getirilmiştir.

Nedir Saten Yüz Germe?

BTL Protege Elite cihazı ile yapmış olduğumuz antiaging ve gençleşme işlemine verilen isimdir. Bu işlem cilt altındaki her dokuya cihaz ile iletilen iki farklı enerjinin daha sonrasında cildin kendisini yenilemesini sağladığı ve bununla birlikte organik gençleşmeyi sağlayan bir işlemdir. Organik gençleşme deniliyor çünkü cihaz sadece dokularınızda uyarı sağlıyor sizi gençleştiren ise kendi cildiniz kendi hücreleriniz. Saten gibi bir cilt oluşmasının sebebide burada yatıyor.

Kimlere yapılır?

Saten Yüz Germe işlemi cilt elastikiyetinde kayıp oluşmuş ve bu kayıptan rahatsızlık duyan ya da cilt elastikiyetinin kaybolmasını istemeyen daha önceden önlem almak isteyen her kişiye uygulanabilmektedir.

İşlemde Ne hissedilir?

Uygulama esnasında hissedilen sıcak bir spa taşının cildde gezdiriliyor hissiyatıdır. Uygulama esnasında ağrı sızı ya da acı hissedilmez. Aynı şekilde uygulama sonrasında da iyileşme ya da bekleme süresi yaşanılmaz. Kişiler öğle arasında dahi gelip uygulama yaptırabilmektedir ve sonrasında işlerine devam edebilmektedirler. Kişinin günlük yaşantısını kısıtlayıcı bir engel bulunmamaktadır.

Etkisi Ne kadar sürer?

Cilt altı dokusu nasıl herkesde farklı ise sonuçda kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Ancak bu işlem botoks ya da dolgu gibi belirli bir ömre sahip değilir. Uygulama yaptıran kişinin yeni oluşturacağı kolejen miktarı kişinin ne kadar genç kalacağını göstermektedir. Yapılan işlem sonucunda gençleşen cilt ortalama bir birbuçuk yıl kadar kolojen artışını normalin üstünde tutmaktadır. Bir yıl sonra kişinin yüzü ilk haline dönmez gençleştiği yaştan yaşlanmaya devam eder.

İşlem ile iligli bilgi

Uygulama haftada bir toplamda 4 seans yapılmaktadır. Kişiye göre daha fazla uygulama yapılmaz çünkü 4 seansın sonunda maksimum kolejen sentezine ulaşılır. Uygulama kişinin yaşına ve cildine göre 6 ay sonra tek seans ya da bir yıl sonra tekrar 4 seans olarak yapılabilmektedir.

Ülkemizde memnuniyet oranı %98 lerde olan Saten Yüz Germe işlemi Kliniğimizde Op.Dr. Yalçın Özsoy eşliğinde yapılmaktadır.

Sizde her yeni bir güne daha taze daha diri ve daha sağlıklı bir cilt ile uyanmak istiyorsanız.