Burun Estetiği

Tanım olarak bu işlem; Kemik iskelet kısmına müdahale edilmeden, burun ucunun normalde var olan kıkırdaklarının özel dikişler ve ilave kıkırdaklar ile şekillendirilip istenilen hale getirilmesidir. İhtiyaca göre burun ucunun inceltilip, kalınlaştırılıp, dudak ile yaptığı açının ayarlandığı, burun kanatlarının fazlalıklarının alınıp eşitlendiği, burun deliklerinin yüze uygun ve simetrik hale getirildiği bir işlemdir.

Hastalar öncelikle Ataşehir’deki RhinoArt kliniğimizde klasik Kulak Burun Boğaz muayenesi ve endoskopik Burun muayenesi ile değerlendirilir. Daha sonra dijital fotoğrafları çekilerek burundaki mevcut problemleri program yardımıyla çalışılarak yapılacak Rinoplasti – Tip Plasti ameliyatı detaylandırılıp planlanır. Hastanın burun tıkanıklığı ve baş ağrısı şikayetleri de var ise Paranasal Sinüs Tomografisi dediğimiz, burun içi ve sinüsleri ayrıntılı gösteren bir film ile hastanın muayenesi tamamlanır.

Burun ucu estetiği Açık veya kapalı teknikle yapılabilir. Ameliyat kısa sürelidir (Kapalı teknikle yaklaşık 30 dakika – Açık teknikle yaklaşık 1 saat). Sonrasında tampon, splint ve alçı gerektirmez. Hastaneden aynı gün taburcu olunabilir. Ağrı ve morluk olmaz. Ödem ve şişlik yaklaşık 1 haftada düzelir. Burun ucu estetiği ile ilgili sormak istediklerinizi bana aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanarak veya yandaki formu kullanarak iletebilirsiniz.

Op. Dr. Yalçın Özsoy

Telefon: +90 216 315 14 14
GSM / WhatsApp: +90 506 399 71 73 / +90 542 319 14 14
Mail: yalcin.ozsoy@dryalcinozsoy.com
Adres: Küçükbakkalköy Mah. Elmalı Sk. No: 1 Kat: 2 RhinoArt Plaza Ataşehir/İSTANBUL