Mezoterapi

Dokunun ihtiyacına göre hazırlanmış vitaminler, mineraller, aminoasitler, koenzimler, antioksidanlar, hyaluronik asit, somon DNA’sı, DMAE gibi etkili maddeler içeren özel kokteyllerin  tüm vücuda  vermek yerine , cilt altına istenilen bölgelere çok az miktarlarda verme yöntemidir.

Mezoterapi solüsyonları genel olarak kan dolaşımını düzeltir,hücre metobolizmasının çalışmaya başlamasını sağlar, hücrelerin içindeki yağları eritip dolaşım ile atılmasını sağlar.Aminoasitler ve vitaminler hücre yapısını kuvvetlendirip , protein sentezini arttırırken , somon DNA’sı ve DMAE kollejen üretimini arttırır.Böylece doku gençleşip, solüsyonların etkisi ile sıkılaşıp, lifting etkisi ile daha genç , sağlıklı ve doğal bir görünüme kavuşur.

Kliniğimizde uygulanan mezoterapide  yüz , baş ve boyun bölgesinin genetik veya çevresel faktörler ile hasara uğramış dokularını gençleştirip sağlıklı bir hale getirmek için özel  formülize edimiş  solüsyonlar kullanılır.Bu tedaviye Mezolifting adı verilir.

Kliniğimizde Mezoterapi için hazırlanan hastanın cildi temizlenip krem ile uyuşturulduktan sonra çok küçük iğneler ile solüsyonlar cilt altına enjekte edilir. İşlem ortalama 10 gün aralıklarla 4-6 defa tekrarlanır.

 

Cildimizi krem ile uyuşturduktan sonra çok küçük ve ağrısız iğneler ile enjekte edilen botox dokulara zarar vermez ve etkisi ilk hafada başlayıp – ortalama 6 ay kadar sürüp yok olur.