Welcome to our site

Working Hours: Mon-Sat: 9: 00-18: 00

Call Us: +90 506 399 7173

Call Us:  +90 542 319 14 14

Tanım olarak bu işlem ; Kemik iskelet kısmına müdahale edilmeden, burun ucunun normalde var olan kıkırdaklarının özel dikişler ve ilave kıkırdaklar ile şekillendirilip istenilen hale getirilmesidir.İhtiyaca göre burun ucunun inceltilip, kalınlaştırılıp, dudak ile yaptığı açının ayarlandığı, burun kanatlarının fazlalıklarının alınıp eşitlendiği, burun deliklerinin yüze uygun ve simetrik hale getirildiği işlemdir.

BURUN UCU ESTETİĞİ

Yaklaşık 1.5 saat süren ve burun cildinin, her iki burun delikleri arasındaki bölgeden W şeklinde bir kesi yapılarak serbestleştirilerek burun sırtına ve ucuna ulaşıldığı işlemlerdir.Özellikle burun ucunu şekillendirmek, burun deliklerini eşitlemek için tercih edilir.

AÇIK RİNOPLASTİ

Yaklaşık 1 saat süren ve burunun dışında hiçbir kesi yapılmaksızın burun sırtına ulaşıp, burun sırtı problemlerinin giderilip, burun genişliğinin daraltılıp, burun yan kemiklerinde bulunan problemlerinin de giderilebildiği işlemlerdir.

KAPALI RİNOPLASTİ

  Make Appointment

  Department

  Our department & special services

  Otoloji

  Otology is treatment department dolor amet fatback shank short ribs pork loin t-bone tenderloin tongue, capicola pork chop ball tip frankfurter shank shankle, pork loin pastrami kevin sirloin.

  Estetik

  Hepatology departmetn tri-tip ham ball tip tongue pig. T-bone rump tenderloin, shankle boudin salami bacon filet mignon cupim jowl bone tenderloin short loin prosciutto tongue ball tip.

  Baş ve Boyun Hastalıkları

  Gynecology department simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley scrambled.

  Anatomica

  Neurology department is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer.

  Rinoloji

  Rhinology has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged.Contrary to popular belief lorem isolw call.

  About US

  What we are and our history

  Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries.
  Read More

  vision & mission

  our goal and thoughts

  Opposed to using ‘Content here, content here’, making it look like readable English. Many desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text, and a search for ‘lorem ipsum’ will uncover many web sites still in their infancy.

  Our Doctors

  Here is our specialized team

  Dr Indhulekha Mari

  Ophthalmology

  Dr Samuvel Son

  Hepatology

  Happy Client

  What our client says about us

  Hem ameliyattan önce hem ameliyat sonrasında doktorum Yalçın Özsoy ve ekibi tarafından güler yüzlü ve iyi bir hizmet aldım.Aynı zamanda doktorum bu süreç içerisinde bana çok yardımcı oldu.Doktor Yalçın Özsoy ve ekibine teşekkürler
  Gaye ÖzdemirDesignation
  İlk gittiğim günden beri doktorum Yalçın Özsoy'a , önceki çalışmalarını gördüğüm için güvenim tamdı.Kendisine güvenimi boşa çıkarmadığı için çok teşekkür ederim.Eğer siz de ameliyat olmayı düşünüyorsanız hiç çekinmeden Yalçın Özsoy'a başvurabilirsiniz.
  Buğra YıldızDesignation
  Geçen yıl Doktor Yalçın Özsoy'a PRP uygulaması yaptırdım.Sonuçtan gayet memnunum.Sıcak bir ortam ve güler yüzlü hizmetlerinden çok memnun kaldım.
  Ahmet KuntDesignation
  Last year I had PRP application done by Doctor Yalcin Ozsoy.The result was very succesful and I'm very pleased with the sincere and friendly services.
  Ahmet KuntDesignation
  I chose Dr. Yalcin Ozsoy for his successful works and I have never regretted. Thanks a lot to Mr.Ozsoy and his team.
  Joffrey AllenDesignation
  I'm really grateful
  Sophia EvansDesignation
  großartig
  Ahmet KuntDesignation

  Why Choose Us

  Here is our specialty

  Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages.

  18
  hospital awards
  200
  Professionals
  3000
  happy patients
  600
  Hospital rooms

  Blog/News

  Featured news form our blog

  22
  Eylül - 15

  Sinüzit

  Kafatasımızın içinde ,gözlerimizin üzerinde, her iki gözümüzün iç yan taraflarında, gözlerimizin altında  yanak içlerinde ve göz arkasında beyin içinde çok sayıda mağara gibi içi hava dolu olması gereken  ,sinüs adı verilen [...]

  22
  Eylül - 15

  Deviasyon – Burun Eğriliği

  Burnumuz yüzümüzün tam ortasında bir organ olup, aslında ona bağlı bulunan sinüsler, östachi borusu  ve burun etleri ile sağ ve sol yarım olarak 2 eş parçaya bölünmüştür.Bu sağ ve sol tarafı birbirinden ayıran duvara nasal septum [...]